SİZ

Benim temel başarım benim iyi bir koç olmamdan ileri gelmiyor. Başarımın temeli sizin iyi bir danışan olmanıza dayanıyor. Siz değişmeye, en önemlisi de gelişmeye ne kadar niyetli iseniz, ilişkimiz o derece sonuç verir. Ben bu yüzden herşeyden önce gelişmeye niyeti ve kararlı olmayanlarla çalışmıyorum.

Bu biraz kulağa sert gelebilir ama şöyle düşünün. Başarmış insanların hepsi inanarak ve kararlı olarak çıkıyorlar yola. İnanmayanların ise başaramadığını tahmin etmek zor değil. Hedefleriniz sağ duyu ve mantık çerçevesi içerisinde olduğu sürece bir başkası yapabiliyorsa siz neden yapamayasınız?

Veliaht, yönetici, lider, sanatçı, sporcu yada her ne olursanız olun, ilk şart kendinizi geliştirmekteki isteğiniz. Bundan sonra sizin değişmenizi sağlamak benim görevim. Bu değişimin en önemli özelliği kalıcı olması. Ben bir seferlik bir farkındalık için değil, kökten değişim için buradayım.

İlk karşılaştığımızda değişimin ve gelişimin sonucunu hayal edemiyor olmanız önemli değil. Önemli olan ne olursa olsun değişmek için gerekli azim ve karara sahip olmanız. Bunu gerçekleştirene kadar ben ikimiz için de sonucu hayal edecek, bu inancı taşıyacağım.